Edi Rama @ediramaal
12 Posts
342k Followers
16 Following
Kryeministër i Republikës së Shqipërisë
12 Posts
342k Followers
16 Following
Kryeministër i Republikës së Shqipërisë
Në Panairin “Shqipëria Punon Tokën”🇦🇱🌽🍎🌾
10k 0
AIR ALBANIA STADIUM - Me të zotët e Shtëpisë së Re të kuqezinjve, të cilën gazeta e njohur italiane TuttoSPORT e quajti “Wembley i Ballkanit”😍🇦🇱👐🏿⚽⭐
24k 0
ALVINI PO KTHEHET NË SHTËPI😍 • Pas një jave në kufirin sirian, së bashku me një skuadër speciale të policisë sonë dhe në bashkëpunim të ngushtë me partnerët italianë, ministri ynë i brendshëm po përcjell në këtë moment Alvinin në ambasadën italiane në Beirut, prej ku vogëlushi shqiptar do të pajiset me dokumentat e nevojshme e do të fluturojë drejt babait në Romë🤗 • Një falenderim i veçantë për kryeministrin Giuseppe Conte, i cili u angazhua personalisht në ndjekjen e operacionit për palën italiane🇦🇱🤝🇮🇹 • Faleminderit edhe dy organizatave humanitare që u bënë pjesë jetike e këtij operacioni tejet kompleks e të rrezikshëm, pa harruar konsullin e nderit të Shqipërisë në Liban, Marc Ghorayeb, që luajti një rol të pazëvendësueshëm🙏 • Por për ne, përpjekja nuk mbyllet këtu, sepse fëmijë e gra nga Shqipëria vazhdojnë të jenë peng në kampin-burg prej ku arritëm të nxjerrim Alvinin...
14k 0
Zgjedhjet në PS nuk bëjnë lajm në mediat e zëna me thashetheme, gënjeshtra e të zeza nga vendi e bota, por janë një proces me shumë pjesëmarrje, organizatë më organizatë e asamble më asamble, ku Partia Socialiste po ripërtërihet e riorganizohet për sfidën e vitit 2021👍Një përgëzim për të gjithë anëtarësinë socialiste dhe për socialistët e socialistet e Elbasanit, që siç tregojnë këto pamje po shkojnë drejt zgjedhjes së delegatëve të Kongresit me energji të reja pozitive🤗 #KrenarpërPS🌹
7k 0
Sot në mbrëmje në Sheshin Skënderbej😊
2k 0
Me Kryeministrin Conte sot në Romë🇦🇱🤝🇮🇹
12k 0
DREJT PËRFUNDIMIT NJË TJETËR TRANSFORMIM rrënjësor, aty ku falë Rilindjes Urbane në vend të një territori ku mbretëronin plehrat dhe shëmtia, po shfaqet e plotë zona e re e qytetit të Roskovecit, si një hapësirë zhvillimi ekonomik e social dhe shërbimesh dinjitoze për qytetarët.
9k 0
Në mes të një bashkëbisedimi të gjatë prej disa orësh me Albinin, ku hapëm shumë tema të bashkëpunimit dhe mirëkoordinimit të dy qeverive, patëm një moment pushimi të veçantë, me autorët kosovarë dhe aktorin e madh Gerard Depardieu, të cilët po xhirojnë në Shqipëri filmin “Unë dhe Millosheviçi”😊
13k 0